top of page
Nahrobne-pismo-banner.jpg

 PIESKOVANÉ 

 PÍSMO 

 dorábame bez demontáže pomníka 
 priamo na cintoríne 

Náhrobné písmo je dôležitým estetickým prvkom pomníka. Správna voľba fontu, presné umiestnenie na nápisnej doske a výber vhodnej farebnosti vzhľadom k typu kameňa je zručnosť mnohoročnej remeselnej práce.

Od počiatku, rok 1988, sme poskytovali službu sekanie písma naším klientom ale aj mnohým kamenárstvam. V súčastnosti je trendom pieskované písmo, ktoré sa obvykle tvorí v dielni kamenárstva špeciálnym strojom.

Vďaka zručnosti majstra kamenára a špeciálnej technológii, vieme doplniť pieskované písmo priamo na cintoríne bez nutnosti demontáže nápisnej dosky. Službu poskytujeme v okolí do 50km od Bratislavy.

Sekané písmo

Sekané písmo sa ručne vysekáva do kameňa. Vysekané písmo sa môže zvýrazniť zlatou fóliou alebo vyplniť striebornou, bielou alebo čiernou farbou. 

Sekanie písma je zručnosť, ktorú ovláda len veľmi málo kamenárov. Pri sekaní sa používajú špecifické typy písma. Vďaka tomu je možné doplniť text na pomník priamo na cintoríne, bez nutnosti demontáže náhrobnej dosky.

Kovové písmo

Kovové písmo je odliatok vyrobený z mede, bronzu alebo nereze. Na výber sú povrchové úpravy: bronzová, zlatá, čierne zlato alebo brúsený a nebrúsený nerez. 
Kovové písmo môže podľa typu materiálu  časom degradovať a meniť tak vzhľad.

Vieme kovové písmo vymeniť alebo doplniť nový text priamo na cintoríne bez nutnosti demontácie nápisnej dosky.

Pieskované písmo

Pieskované písmo sa pri novom pomníku vytvára strojom v dielni kamenára. Vďaka tomu je možné na náhrobnej doske vytvoriť písmo rozmanitých tvarov. Vypieskované písmo sa môže rovnako ako sekané písmo zvýrazniť farbou alebo zlatom.

Nevýhodou je doplnenie písma na už postavený pomník. Pokiaľ nieje možné demontovať nápisnú dosku, musí sa písmo dopieskovať priamo na cintoríne.

Naša spoločnosť má technológiu a vybavenie pre pieskovanie písma priamo na cintoríne.

bottom of page